Základní potápěčský kurz - Open Water Diver

Základní potápěčský kurz Open Water Diver (OWD) je vstupní kurz, kde se naučíte základům potápění. Stanete se připraveným a odpovědným potápěčem školy IANTD. Certifikaci  obdržíte po zvládnutí všech předepsaných podvodních cviků, absolvování teoretických lekcí a po složení písemné zkoušky. Zajistíme vám teoretickou a praktickou přípravu a dodáme výukové materiály v ČJ. Kurzu se může zúčastnit každý, kdo je zdravotně způsobilý pro potápění s přístrojem. Kurz je možné absolvovat rovnou s kurzem potápění s Nitroxem.


Základní údaje

 • Místo teorie: České Budějovice / Hluboká nad Vltavou / J. Hradec
 • Maximální hloubka: 18 m
 • Minimální věk: 12 let (Junior Open Water Diver - 12 m)
 • Cena: 9 990 Kč (společně s kurzem Nitroxu - 12 990 Kč) 
 • Počet ponorů: 5


 • teoretická příprava - 5 teoretických lekcí (cca 16 hodin), obsahujících kapitoly o potápěčské výstroji (včetně jejího používání, techniky plavání a vstupu do vody), základech fyziky a fyziologie pro potápěče (přizpůsobení těla vodě a zvýšenému tlaku), příprava na ponory a jejich plánování, poznání vodního prostředí a řešení krizových situací pod vodou.
 • praktická příprava - 1 lekce šnorchlování + 5-6 výukových ponorů s přístrojem v rámci námi pořádaných akcí na českých lomech nebo rakouských jezerech (lekce šnorchlování + 1. ponor může být proveden i na bazénu)
 • individuální přístup - praktické lekce na chráněné vodě (lomu / bazénu) ve skupinách maximálně po 4 potápěčích, na volné vodě maximálně 3 potápěčích. Ponory nejsou vedeny stylem odcvičíme a jdeme z vody. Kurzista stráví pod vodou delší dobu, aby měl dostatek času si osvojit správné potápěčské návyky. 


Cena zahrnuje

 • výukové materiály, plnění lahví, zapůjčení veškeré výstroje po dobu kurzu (kromě masky a šnorchlu), teoretické a praktické lekce, služby instruktora, registraci na internetovém portálu IANTD, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom, potápěčské pojištění DAN po dobu kurzu.

 • sleva na veškeré potápěčské zboží 10 % po dobu kurzu.


Cena nezahrnuje

 • vstupy na lokalitu v ČR, Rakousku / na bazén (100 - 300 Kč vstup), dopravu na lokalitu, případné ubytování, cestovní pojištění


Pozn. Kurz je nutné dokončit do 1 roku od přihlášení do kurzu, jinak kurz propadá nebo se účtuje dodatečný doplatek za zdokonalovací lekce. Zdokonalovací lekce můžete absolvovat i tehdy pokud jste se již delší dobu nepotápěli  a potřebujete si své potápěčské dovednosti zopakovat.


Recenze kurzu

Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat instruktorovi za jeho neskonalou profesionalitu a přátelský přístup. To jak nás provedl veškerou problematikou a riziky spojenými s potápěním bych popsal jako opravdu nadstandardní, nedovedu si představit nikoho, kdo by to dokázal lépe. Pokud někdo čte tuto recenzi a rozhoduje se jakou školu zvolit, MS-diving je přesně to, co hledáte - mohu jen doporučit a zaručuji vám, že si užijete celý kurz od začátku až do konce. 

Marek S. (firmy.cz)

Fotografie z kurzu