Technical (OW) Sidemount Diver

Kurz  je určen pro potápěče minimálně s certifikací AEANx  (Advanced Nitrox Diver) lépe Technical Diver a výše. Kurz je vhodný i pro potápěče, kteří se už se sidemountem dlouhodobě potápí. Oproti základnímu kurzu potápění se sidemountem se naučíte provádět řízenou dekompresi s konfigurací sidemount za použití dodatečné třetí (či čtvrté) láhve - dle předešlé dosažené certifikace (AEANx - 3 láhve, Technický potápěč - 4 láhve). Kurz lze absolvovat souběžně s kurzem AEANx (počet ponorů se navyšuje na 5)

Kurzy probíhají pod asociací ASTD či IANTD. 


Základní informace

 • Místo teorie: Hluboká nad Vltavou / J. Hradec 
 • Vstupní licence: AEANx (může se učit souběžně), Open Water Sidemount Diver
 • Maximální hloubka: dle nejvyšší dosažené certifikace
 • Minimální věk: 18 let 
 • Cena: 8 990 Kč (v kombinaci s kurzem AEANx -16 990 Kč)
 • Počet ponorů: 4

 • teoretická příprava - probereme výhody a nevýhody sidemount konfigurace při použití v rámci provádění technických ponorů, naučíte se správné plánování technických ponorů a plánování spotřeby bottom / deco plynu, nastavíme veškerou vaši výstroj tak, abyste dosáhli požadovaného trimu i za použití vícero lahví. 

 • praktická příprava -  4 praktické lekce v rámci námi pořádaných akcí na českých lomech nebo rakouských jezerech (1. lekce - "rozpotápění" s dodatečnými lahvemi, 2. lekce - tek sidemount cviky, 3. - 4. lekce - zplánování a provedení dekompresních ponorů + procvičení možných krizových situací). V případě, že budete absolvovat kurz souběžně s kurzem AEANx počet praktických lekcí (ponorů) je 5.

 • individuální přístup - praktické lekce probíhají maximálně po 2 potápěčích. Ponory nejsou vedeny stylem odcvičíme a jdeme z vody. Kurzista stráví pod vodou delší dobu, aby měl dostatek času si osvojit správné potápěčské návyky.  


Doporučené / potřebné vybavení

 • sidemount (nejlépe xDeep / Razor / Tecline)
 • 3x láhev (nejlépe hliníkové S80)
 • 3x první stupeň + 3x manometr (+ 3x 15-25cm dlouhá vysokotlaká hadice)
 • 193 - 210cm dlouhá hadice primárního druhého stupně
 • Pozn. s výběrem Vám poradíme před nebo i v průběhu teoretických lekcí kurzu.


Cena zahrnuje

 • výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom.


Cena nezahrnuje

 • dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, plnění lahví + dekompresní plyny, zapůjčení výstroje, cestovní a potápěčské pojištění.


Recenze kurzu

Za svoji potápěčskou kariéru jsem postupně vystřídal 3 různé školy a skončil u kluků z MSdiving, protože velice oceňuji jejich přátelský přístup ke klientům, schopnost vše do detailu i opakovaně vysvětlit a možnost poradit se ohledně vybavení, což mi v důsledku ušetřilo nemálo starostí a financí. Takže určitě tuto školu mohu doporučit a těším se na další kurzy u vás !

Miloš D. (firmy.cz)

Fotografie z kurzu