Technické potápěčské kurzy

Máte zájem o potápění do větších hloubek a strávit delší čas pod vodou? Vstupte do světa technických potápěčů. Naučíte se používat dekompresní plyny i trimix (kyslík/dusík/helium).


Advanced EANx Diver

Vstupní kurz do světa technického potápění. V tomto kurzu se naučíte používat směs pro urychlení dekomprese s využitím jedné stage lahve s koncentrací kyslíku 50 - 99% při maximálním ppO2 1,5. Tento náročný kurz vás připraví na bezpečné provádění dekomprese a případně i na všechny ostatní technické kurzy do větších hloubek.

Více informací


Technical Diver

Přímo navážete na kurz Advanced Nitrox Diver - oproti tomuto kurzu rozšíříme hloubkový limit, přidáme další dekompresní lahev (tzn. budeme používat 2) a procedury, které již znáte, vybrousíme k dokonalosti tak, abyste pod vodou měli veškeré činnosti zažité - tím budete schopni provádět bezpečně ponory až do hloubky 51 metrů.

Více informací 


Normoxic Trimix Diver

Trimix? To je směs kyslíku, dusíku a hélia. umožňuje nám snížit dopady dusíku na náš organizmus a při nižší frakci kyslíku ve směsi nás dostane i hlouběji. V tomto kurzu vás zavedeme do problematiky používání hélia v potápění. Ponory provedeme až do hloubky 60 metrů (respektive 70 metrů v případě Normoxic Trimix Plus Diver kurzu).

Více informací 


Trimix Diver

Tento kurz už je strop - 100 metrů. Sice to zní lákavě, ale chce to značnou dávku sebekontroly, zkušeností, psychické odolnosti i fyzické zdatnosti. Do tohoto kurzu přijímáme pouze potápěče, kteří u nás absolvovali jiný technický kurz, anebo kteří s námi provedou pár ponorů před kurzem - jde nám o vaše i naše bezpečí.

Více informací 


Technické potápěčské kurzy vás zavedou do potápění s různými dýchacími médii - ať už se jedná o používání kyslíku ve směsi s vyšší koncentrací (50 - 99%) pro urychlení dekomprese nebo o heliové (nejčastěji trimixové) směsi s různým obsahem hélia. K tomu však budete potřebovat dodatečné dekompresní či cestovní lahve a výstroj určenou pro technické ponory (ti z vás, kteří již absolvovali kurzy u nás, již základ této konfigurace pro technické ponory používají, neboť technické principy ve výstroji učíme již od základních kurzů). 

Pozn. Veškeré technické kurzy lze provést i na sidemount konfiguraci - pokud jí budete mít vy, tak i instruktor.