Potápění s nitroxem

Základní informace

Místo teorie: České Budějovice / Hluboká nad Vltavou / J. Hradec 

Maximální hloubka: dle dosažených schopností

Doprava / ubytování: vlastní

Minimální věk: 10 let

Cena: 3 990 Kč


Cílem kurzu je naučit vás, jak správné naplánovat a bezpečně provést ponor za použití dýchacích směsí Nitrox s obsahem kyslíku až do 40 %. Potápění s dýchacími plyny Nitrox zvyšuje bezdekompresní limity, bezpečnost potápěče  a nezbytnou délku povrchového intervalu. Předpokladem pro získání této kvalifikace je mít splněný Základní potápěčský kurz OWD. 

  • teoretická příprava - seznámení proč se potápět s Nitroxem - jeho výhody a nevýhody; specifická výbava a nutnost častějšího servisu vybavení, plánování ponorů, vliv kyslíku na organizmus, pravidla pro potápění s Nitroxem, správné nastavení potápěčského počítače
  • praktické lekce - analýza obsahu kyslíku v lahvi, označení lahví s Nitroxem, použití kyslíkového analyzátoru. Provedení 1 - 2 ponorů s Nitroxem.

Cena zahrnuje

  • výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom

Cena nezahrnuje

  • dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, zapůjčení výstroje, plnění EAN 32 / EAN 40, cestovní a potápěčské pojištění.