Potápění s nitroxem

Cílem kurzu je naučit vás, jak správné naplánovat a bezpečně provést ponor za použití dýchacích směsí Nitrox s obsahem kyslíku až do 40 %. Potápění s dýchacími plyny Nitrox zvyšuje bezdekompresní limity, bezpečnost potápěče  a nezbytnou délku povrchového intervalu. Předpokladem pro získání této kvalifikace je mít splněný Základní potápěčský kurz OWD


Základní informace

  • Místo teorie: České Budějovice / Hluboká nad Vltavou / J. Hradec 
  • Vstupní licence: Open Water Diver
  • Maximální hloubka: dle předchozích certifikací
  • Minimální věk: 12 let 
  • Cena: 3 990 Kč 
  • Počet ponorů: 1 - 2

  • teoretická příprava - seznámení proč se potápět s Nitroxem - jeho výhody a nevýhody; specifická výbava a nutnost častějšího servisu vybavení, plánování ponorů, vliv kyslíku na organizmus, pravidla pro potápění s Nitroxem, správné nastavení potápěčského počítače
  • praktické lekce - analýza obsahu kyslíku v lahvi za použití kyslíkového analyzátoru, označení lahví s Nitroxem, provedení 1 - 2 ponorů s Nitroxem.

Cena zahrnuje

  • výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, plnění lahví do EAN 40, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom.

Cena nezahrnuje

  • dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, zapůjčení výstroje, cestovní a potápěčské pojištění.