Potápěčské kurzy

Nabízíme výukový systém jedné z nejznámějších potápěčských škol IANTD (International Association of Nitrox & Technical Divers). Certifikace této původem americké školy jsou uznávané po celém světě.  Potápěčská škola IANTD získala v lednu 1997 zastoupení v České republice a na Slovensku. Koncem roku 1999 získala IANTD Czech & Slovak akreditaci Ministerstva školství pro výcvik potápěčů. 

Naše nabídka pokrývá kompletní škálu kurzů - základní, pokročilé / specializační, profesionální, technické či sidemount. Rovněž provádíme výuku šnorchlování a kurzů nádechového potápění - freediving. Pokud ještě váháte, jestli s potápěním začít, nabízíme zkušební ponory pro nepotápěče, kde si můžete vyzkoušet, co vše tento koníček / životní styl přináší. Přehledný ceník kurzů a zvýhodněných potápěčských balíčků naleznete zde


Základní kurz - Open Water Diver

Základní potápěčský kurz OWD (Open Water Diver) je vstupní kurz, kde se naučíte základům potápění. Stanete se připraveným a odpovědným potápěčem

Více informací 


Pokročilý kurz - Advanced OWD

Chcete rozšířit své znalosti a dovednosti, které jste se naučili v základním kurzu?  Potápějte se hlouběji, naučte se podvodní navigaci, potápění v noci a z lodi.

Více informací  


Potápěčské specializace

Rozšiřte opět své znalosti a dovednosti, které jste se naučili v základním či pokročilém kurzu.  Potápějte se pod led, hlouběji, v suchém obleku, s nitroxem atd. 

Více informací  


Sidemount kurzy

Potápění s konfigurací sidemount (boční upevnění lahví) má celou řadu výhod a je nejrychleji se rozvíjející odvětví potápění - nabízí zejména naprostou volnost a vizuální kontrolu lahví.

Více informací 


Technické kurzy

Máte zájem o potápění do větších hloubek a chcete strávit delší čas pod vodou? Vstupte do světa technických potápěčů. Naučíte se používat dekompresní plyny i trimix (kyslík/dusík/helium).

Více informací  


Profesionální kurzy 

Jste již zkušený potápěč, který se chce potápěním živit / přivydělat? Pak je právě pro vás určen profesionální kurz Divemaster ve kterém se naučíte vést potápěčskou skupinu.

Více informací  


Kurzy nádechového potápění - Freediving

Máte zájem o volnost pohybu pod vodou bez nutnosti využívat těžkou výstroj přístrojového potápěče? Nebo jste přístrojový potápěč, který se chce naučit technikám využití vašeho objemu plic a správného pohybu pod vodou za použití šnorchlovací výstroje? Nároky na výstroj jsou minimální. Po absolvování kurzů budete schopni dosáhnout hloubek a času pod vodou na jediný nádech, jakých jste si ani nedovedli představit - pomůžeme vám objevit skryté možnosti vašeho těla. Tyto kurzy probíhají ve výcvikovém systému IANTD za použití moderních výukových technik a materiálů. Po absolvování kurzu obdržíte mezinárodně uznávané certifikáty této školy. 


Kurz šnorchlování

Naučte se správně a bezpečně šnorchlovat. Věřte, že se v kurzu dozvíte spoustu nových informací o kterých jste předtím nevěděli. Díky nově nabytým znalostem a dovednostem si vaše vodní dobrodružství na dovolené užijete daleko více. Kurz je určen pro úplné začátečníky.

Více informací


Open Water Freediver

Baví vás šnorchlování a chcete se posunout dále? Naskočte rovnou do kurzu Open Water Freediver, kde se budete učit jak vydržet pod vodou déle, uplavat dále a hlouběji, ale především si osvojíte bezpečností procedury freedivingu. Kurz je určen pro úplné začátečníky. 

Více informací 


Advanced Freediver

Kurz je určen pro ty, kteří mají již absolvovaný kurz Open Water Freediver nebo ekvivalent. Tento kurz probíhá celý na volné vodě, kde si výcvik rozšíříme o ponory do větších hloubek. Díky správným technikám uvidíte, že je celkem jednoduché se dostat na 20 metrů. 


Zkušební ponory pro nepotápěče / Zdokonalovací lekce pro potápěče

Pro ty z vás, kteří si nejsou jistí, jestli je pro ně potápění s přístrojem to pravé a chtějí si nejdříve provést Zkušební ponor předtím než vstoupí do Základního potápěčského kurzu OWD, nabízíme zkušební ponor na bazénu v Českých Budějovicích nebo na českých lomech / rakouských jezerech. Budete teoreticky seznámeni s výstrojí i základními pravidly pohybu pod vodou a budete nepřetržitě sledováni instruktorem, který vás provede zcela novým prostředím. 

Popřípadě pro ty z vás, kteří se již delší dobu nepotápěli a chtějí si veškeré potápěčské dovednosti zopakovat pod dohledem zkušeného instruktora, máme v nabídce provedení Zdokonalovací lekce potápění. Předpokladem je mít splněný alespoň Základní potápěčský kurz OWD - zdokonalovací / opakovací lekce pro potápěče není potápěčský kurz.


Zkušební ponor v bazénu 

Vyzkoušejte si potápění pod dohledem - zkušební ponory pro nepotápěče probíhají ve skokanském bazénu v Českých Budějovicích od začátku listopadu do konce dubna, každé pondělí od 20:00.


Zkušební ponor Čechy / Rakousko

Pokud nechcete vyzkoušet potápění nejdříve v bazénu, můžete s námi absolvovat zkušební ponor rovnou na českých lomech, kde vám zprostředkujeme zážitek na celý život. Zdokonalovací lekce pro potápěče

Zdokonalovací lekce se může týkat jakéhokoli ponoru, na který máte vystavenou certifikaci a potřebujete si zopakovat správné postupy - potápění v noci / pod ledem / navigace atd... Tyto lekce můžete absolvovat v bazénu nebo v otevřené vodě.