Potápěčské kurzy

Nabízíme výukový systém jedné z nejznámějších potápěčských škol IANTD (International Association of Nitrox & Technical Divers). Certifikace této původem americké školy jsou uznávané po celém světě.  Potápěčská škola IANTD získala v lednu 1997 zastoupení v České republice a na Slovensku. Koncem roku 1999 získala IANTD Czech & Slovak akreditaci Ministerstva školství pro výcvik potápěčů. V letech 2001 - 2002 došlo k rozšíření licence o Polsko a Maďarsko. Z tohoto důvodu se název školy v roce 2002 změnil z IANTD Czech & Slovak na současný název IANTD Central Europe.

Ať už se chystáte s potápěním začít nebo jste již dlouholetý potápěč, neváhejte se na nás obrátit. Z potápěčských kurzů nabízíme nejenom základní potápěčský kurz OWD a pokročilé specializace, ale i profesionální kurz Divemaster, technický kurz Advanced Nitrox Diver. Rovněž provádíme výuku šnorchlování a kurzů nádechového potápění - freedivingu. Pokud ještě váháte, jestli s potápěním začít, nabízíme zkušební ponory pro nepotápěče, kde si můžete vyzkoušet, co vše tento koníček / životní styl přináší. Přehledný ceník kurzů a zvýhodněných potápěčských balíčků naleznete zde


      Základní kurz       Open Water Diver

Základní potápěčský kurz OWD (Open Water Diver) je vstupní kurz, kde se naučíte základům potápění. Stanete se připraveným a odpovědným potápěčem, světa

Více informací 


Pokročilé kurzy, specializace

Chcete rozšířit své znalosti a dovednosti, které jste se naučili v základním kurzu?  Potápět se hlouběji, v suchém obleku, s nitroxem atd.? Nabízíme pokročilé kurzy a specializace.

Více informací  


      Profesionální       kurzy 

Jste již zkušený potápěč, který se chce potápěním živit? Pak je právě pro vás určen profesionální kurz Divemaster ve kterém se naučíte vést potápěčskou skupinu.

Více informací  


Technický kurz Advanced EANx

Máte zájem o potápění hlouběji a chcete strávit delší čas pod vodou? Vstupte do kurzu AEAN (Advanced Nitrox Diver), který vám k tomu dopomůže.

Více informací  


Kurzy nádechového potápění - Freediving

Máte zájem o volnost pohybu pod vodou bez nutnosti využívat těžkou výstroj přístrojového potápěče? Nebo jste přístrojový potápěč, který se chce naučit technikám využití vašeho objemu plic a správného pohybu pod vodou za použití šnorchlovací výstroje? Nároky na výstroj jsou minimální. Po absolvování kurzů budete schopni dosáhnout hloubek a času pod vodou na jediný nádech, jakých jste si ani nedovedli představit - pomůžeme vám objevit skryté možnosti vašeho těla. Tyto kurzy probíhají ve výcvikovém systému IANTD za použití moderních výukových technik a materiálů. Po absolvování kurzu obdržíte mezinárodně uznávané certifikáty této školy. 

Kurz šnorchlování

Naučte se správně a bezpečně šnorchlovat. Věřte, že se v kurzu dozvíte spoustu nových informací o kterých jste předtím nevěděli. Díky nově nabytým znalostem a dovednostem si vaše vodní dobrodružství na dovolené užijete daleko více. Kurz je určen pro úplné začátečníky.

Více informací


Open Water Freediver

Baví vás šnorchlování a chcete se posunout dále? Naskočte rovnou do kurzu Open Water Freediver, kde se budete učit jak vydržet pod vodou déle, uplavat dále a hlouběji, ale především si osvojíte bezpečností procedury freedivingu. Kurz je určen pro úplné začátečníky. 

Více informací 


Advanced Freediver

Kurz je určen pro ty, kteří mají již absolvovaný kurz Open Water Freediver nebo ekvivalent. Tento kurz probíhá celý na volné vodě, kde si výcvik rozšíříme o ponory do větších hloubek. Díky správným technikám uvidíte, že je celkem jednoduché se dostat na 20 metrů. 


Zkušební ponory pro nepotápěče

Pro ty z vás, kteří si nejsou jistí, jestli je pro ně potápění s přístrojem to pravé a chtějí si nejdříve provést zkušební ponor předtím než vstoupí do Základního potápěčského kurzu OWD, nabízíme zkušební ponor na bazénu v Českých Budějovicích nebo na českých lomech / rakouských jezerech. Budete teoreticky seznámeni s výstrojí i základními pravidly pohybu pod vodou a budete nepřetržitě sledováni instruktorem, který vás provede zcela novým prostředím. 

Zkušební ponor v bazénu 

Zkušební ponory pro nepotápěče probíhají ve skokanském bazénu v Českých Budějovicích od začátku listopadu do konce dubna, každé pondělí.


Zkušební ponor české lomy / rakouská jezera 

Pokud nechcete vyzkoušet potápění nejdříve v bazénu, můžete s námi absolvovat zkušební ponor rovnou na českých lomech, kde vám zprostředkujeme zážitek na celý život. 


Zdokonalovací lekce pro potápěče

Zdokonalovací / opakovací lekce pro potápěče není potápěčský kurz, ale je pro ty z vás, kteří se již delší dobu nepotápěli a chtějí si veškeré potápěčské dovednosti zopakovat pod dohledem zkušeného instruktora. Předpokladem je mít splněný alespoň Základní potápěčský kurz OWD. Zdokonalovací lekce se ale může týkat jakéhokoli ponoru, na který máte vystavenou certifikaci a potřebujete si zopakovat správné postupy - potápění v noci / pod ledem / navigace atd... Tyto lekce můžete absolvovat v bazénu nebo v otevřené vodě.