Sidemount kurzy

Potápění s konfigurací sidemount (boční upevnění lahví) má celou řadu výhod a je nejrychleji se rozvíjející odvětví potápění - získáte pod vodou naprostou volnost pohybu a zároveň máte pod vizuální kontrolou veškeré kriticky důležité součásti výstroje. 


(Open Water) Sidemount Diver

Kurz OWSD (Open Water Sidemount Diver) je určen pro potápěče s certifikací AOWD a výše. Díky tomu navážeme na vaše dosavadní zkušenosti a budete se moci plně soustředit na přechod na boční konfiguraci sidemount. 

Více informací


Technical (OW) Sidemount Diver

Kurz TOWSD (Tek Open Water Sidemount Diver) je určen pro potápěče s certifikací minimálně AEANx. Půjdeme hlouběji a budeme pod vodou déle - k tomu potřebujete přidat další lahve - naučíme vás je bezpečně používat.

Více informací


Sidemount Technical Cave / Mine Diver

Kurz navazuje na dovednosti získané v kurzu Technical Diver a Tek OW Sidemount Diver a rozvíjí je o znalosti s vyvazováním / značením linek, pohybem v uzavřených prostorech a plánováním plynů.

Více informací Instruktorský kurz - Sidemount

Pokud již jste Instruktor potápění, aktivně se potápíte se i na boční konfiguraci a chcete rozšířit svou nabídku specializačních kurzů o nejrychleji se rozvíjející část potápění, tak právě pro vás je tento kurz. 

Více informací


Instruktorský kurz - Technical SM

Technické potápění na sidemount konfiguraci samo o sobě není ze začátku nic lehkého, pochopit veškeré souvislosti a získat potřebné dovednosti je náročné - o to těžší je být schopen tuto problematiku předávat ostatním.

Více informací


Workshopy - Sidemount

Workshop s boční konfigurací (sidemount) je určen pro absolventy kurzů potápění v sidemount konfiguraci, kteří si chtějí zopakovat postupy i dozvědět / vyzkoušet něco nového - to co se nevešlo do jednotlivých kurzů.

Více informací


Zkušební ponor - Sidemount

Zkušení ponor s konfigurací sidemount pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet nový rozměr potápění, ale i pro ty z vás, kteří ještě neví, jestli je pro ně tato konfigurace tou správnou volbou před vstupem do kurzu.

Více informací


O sidemountu / boční konfiguraci

Podstatou této konfigurace je použití dvou lahví s dvěma prvními stupni. Tuto konfiguraci však lze využít i s použitím pouze jedné lahve (tzv. "Monkey konfigurace").  Sidemount již není jen o potápění ve stísněných prostorech (pro které byl vyvinut), ale našel si cestu i pro rekreační (Open Water) Sidemount Diver i technické potápění Tek (Open Water) Sidemount Diver. Kurzy jsou vhodné i pro potápěče, kteří se už se sidemountem dlouhodobě potápí. Pokud si toto odvětví potápění chcete nejdříve vyzkoušet, nabízíme i zkušební ponor s konfigurací sidemount, včetně zapůjčení veškeré výstroje. Potápěče můžeme školit pod asociací ADTD i IANTD a zároveň instruktory školíme pod ASTD.