Sidemount kurzy

Potápění s konfigurací sidemount (boční upevnění lahví) má celou řadu výhod a je nejrychleji se rozvíjející odvětví potápění - získáte pod vodou naprostou volnost pohybu a zároveň máte pod vizuální kontrolou veškeré kriticky důležité součásti výstroje. Podstatou této konfigurace je použití dvou lahví s dvěma prvními stupni. Tuto konfiguraci však lze využít i s použitím pouze jedné lahve (tzv. "Monkey konfigurace").  Sidemount již není jen o potápění ve stísněných prostorech (pro které byl vyvinut), ale našel si cestu i pro rekreační (Open Water Sidemount Diver) i technické potápění (Tek Open Water Sidemount Diver). Kurzy jsou vhodné i pro potápěče, kteří se už se sidemountem dlouhodobě potápí. Pokud si toto odvětví potápění chcete nejdříve vyzkoušet, nabízíme i zkušební ponor s konfigurací sidemount, včetně zapůjčení veškeré výstroje.


Open Water Sidemount Diver

Kurz OWSD (Open Water Sidemount Diver) je určen pro potápěče s certifikací AOWD a výše. Díky tomu navážeme na vaše dosavadní zkušenosti a budete se moci plně soustředit na přechod na boční konfiguraci sidemount. 

Více informací


Tek OW Sidemount Diver

Kurz TOWSD (Tek Open Water Sidemount Diver) je určen pro potápěče s certifikací minimálně AEANx. Půjdeme hlouběji a budeme pod vodou déle - k tomu potřebujete přidat další lahve - naučíme vás je bezpečně používat.

Více informací


Workshop - Sidemount

Workshop s boční konfigurací (sidemount) je určen pro absolventy kurzů potápění v sidemount konfiguraci, kteří si chtějí zopakovat postupy i dozvědět / vyzkoušet něco nového - to co se nevešlo do jednotlivých kurzů.

Více informací


Zkušební ponor - Sidemount

Zkušení ponor s konfigurací sidemount pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet nový rozměr potápění, ale i pro ty z vás, kteří ještě neví, jestli je pro ně tato konfigurace tou správnou volbou před vstupem do kurzu.

Více informací