Kurz Open Water Freediver

Tento kurz můžete absolvovat i bez předchozích zkušeností se šnorchlováním, freedivingem či přístrojovým potápěním. Cílem kurzu je naučit vás správné techniky dýchání, zanoření a pohybu pod vodou. Vše s důrazem na vaši bezpečnost.  Kurz je určen i pro úplné začátečníky.

• Místo praxe: bazén + české lomy (Horní Cerekev / Bořená hora)
  • Vstupní licence: umět plavat
  • Cílová hloubka: 10 m
  • Časová náročnost: 3 dny

• V teoretické části kurzu se dozvíte jak si správně vybrat vaši freedivingovou výstroj,  pobavíme se o fyzikálních zákonitostech i fyziologii při freedivingu, specifických dýchacích technikách, bezpečnosti a nezbytnou součástí je i seznámení s potenciálními riziky. Dále se seznámíte s  vodním prostředím, plánováním a jednotlivými freedivingovými disciplínami.  Vše je doplňováno zajímavými videi ze světa freedivingu.
  • V bazénové praktické části kurzu se nejprve naučíme správné techniky dýchání  a strečinku.  Na první bazénové lekci si vyzkoušíme statickou apnoi, která je výchozí pro ostatní freedivingové discipliny. Naučíte se správně rozdýchat a během zadržování dechu efektivně pracovat  s kyslíkovou zásobou a kapacitou plic. Nedílnou součástí jsou i cviky související s bezpečností a záchranou. V druhé lekci se budeme věnovat dynamické apnoe, kde se zaměříme na správný způsob plavání s ploutvemi, způsoby zanoření a vynoření. Opět doplněno cviky související s bezpečností a záchranou.
  • V praktické části na volné vodě rozšíříme dovednosti z bazénové části o nácvik v zanořování do větší hloubky podél freedivingového lana. Nacvičovat budeme správné způsoby zanořování, vyrovnávání a zajištění celého ponoru. Vše opět doplněno o nácvik bezpečnostních procedur a záchrany. Po absolvování tohoto kurzu budete schopni se bezpečně zanořovat do hloubky kolem 10 metrů.
  • kurz lze též rozdělit na 2 nezávislé části: bazénová část (2 dny) + volná voda (1 den) - viz níže. Vhodné především pro ty, kteří ještě neví, zda se budou chtít věnovat freedivingu i na volné vodě.

• výukové materiály v češtině
  • 5x teoretická lekce (cca 5 hodin) během bazénové části + 1x teoretická lekce (cca 1,5 - 2 hodiny) během části na volné vodě
  • 2x praktická lekce v bazénu (2x 2 hodiny)
  • 2x praktická lekce ve volné vodě (český lom)
  • vstupy na bazén
  • freedivingovou licenci světově uznávané školy IANTD a diplom
  • potápěčské pojištění DAN po dobu kurzu

• dopravu a případné ubytování
  • vstup na český lom (100 - 250 Kč)

------ kurz lze rozdělit i do dvou samostatných částí ------

Kurz Open Water Freediver - Pool (bazén) - 1. část

• Místo praxe: bazén
  • Vstupní licence: umět plavat
  • Cílová hloubka: 3,5 m
  • Časová náročnost: 2 dny

Kurz zahrnuje

• výukové materiály v elektronické podobě
  • 5x teoretická lekce (cca 5 hodin)
  • 2x praktická lekce v bazénu (2x 2 hodiny)
  • vstupy na bazén
  • potápěčské pojištění DAN po dobu kurzu
  • potvrzení o absolvování bazénové části
  • po absolvování bazénové části kurzu Open Water Freediver, se budete moci kdykoliv přihlásit na volnou vodu k úspěšnému završení celého programu Open Water Freediver, kde váš výcvik doplníme o freediving na volné vodě, s důrazem na zanořování do hloubky.

Kurz Open Water Freediver - rozšíření (volná voda) - 2. část

• Místo teorie / praxe: lomy (Horní Cerekev / Bořená Hora)
  • Vstupní licenceabsolvovaná bazénová část Open Water Freediver (nebo ekvivalent, např. Freediving Pool)
  • Cílová hloubka: 10 m