Potápění pod ledem

Cílem kurzu je poskytnout studentům znalosti a dovednosti, nezbytné pro potápění pod ledem. Seznámíme vás, jaké jsou speciální požadavky při potápění bez možnosti přímého výstupu na hladinu, riziky potápění pod ledem dále vás naučíme techniky a komunikační metody při potápění pod ledem. Předpokladem pro získání této kvalifikace je mít splněný Pokročilý potápěčský kurz AOWD a Kurz potápění v suchém obleku a doložení minimálně 25 ponorů / z toho 10 ponorů pod 10°C.

• Vstupní licence: Advanced Open Water Diver
  • Maximální vzdálenost od vstupu pod led: 40 m
  • Doprava na lokality / ubytování: vlastní
  • Cena: 5 990 Kč (verze IANTD - návodčí lano) - 6 990 Kč (verze ASTD - vyvazování)

• teoretická příprava -  seznámení a výběr potápěčské výstroje, nezbytné pro potápění pod ledem, úskalí spjatá s potápěním v nízkých teplotách a v prostředí bez možnosti přímého výstupu k hladině.
  • praktické lekce - provedení 2-3 ponorů pod ledem (celkem cca 60 min pod vodou) + řešení nouzových situací.

Kurz vyučujeme ve dvou verzích:

1. IANTD - 2 ponory - pokud kurzista nemá dostatečné zkušenosti s jeskynním / vrakovým potápěním je kurz prováděn na pevném laně s návodčím na břehu.
  2. ASTD - 3 ponory - práce s navijákem (vodící linkou), vyvazování trasy - kurz obsahuje jeden ponor na pevném laně s návodčím na břehu a dva ponory za použití vyvazování navigační / vodící linky.

Potřebné / doporučené vybavení

• Potřebné vybavení: 2x první a druhý stupeň, 193-210cm dlouhou hadici k primárnímu druhému stupni, BCD s velkým objemem a pevnými D-kruhy.
  • Doporučené vybavení: suchý oblek (nebo jiný, druhý zdroj vztlaku), wetnotes, dekompresní bóji, vlastní láhve 2x12l, křídlo.

• výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, plnění lahví, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom.

• dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, zapůjčení výstroje, cestovní a potápěčské pojištění.

Recenze kurzů

Již jsem pár kurzů u této školy absolvoval. A pokud se budu chystat na další, rozhodně se k nim vrátím. Naprosto profesionální a osobní přístup, naučí vás vše, co by jste pod vodou mohli potřebovat umět. Rozhodně můžu jen doporučit!

Michal D. (google.com)