
Potápění pod ledem
Základní informace

Místo teorie: České Budějovice / Hluboká nad Vltavou / J. Hradec
Maximální hloubka: dle dosažených schopností
Doprava/ ubytování: vlastní
Minimální věk: 16 let
Cena: 3 990 Kč
Cílem kurzu je poskytnout studentům znalosti a dovednosti, nezbytné pro potápění pod ledem. Seznámíme vás, jaké jsou speciální požadavky při potápění bez možnosti přímého výstupu na hladinu, riziky potápění pod ledem dále vás naučíme techniky a komunikační metody při potápění pod ledem. Předpokladem pro získání této kvalifikace je mít splněný Pokročilý potápěčský kurz AOWD a Kurz potápění v suchém obleku a doložení minimálně 25 ponorů / z toho 10 ponorů pod 10°C (kurz suchého obleku a kurz potápění pod ledem jde případně absolvovat souběžně).
- teoretická příprava - seznámení a výběr potápěčské výstroje, nezbytné pro potápění pod ledem, úskalí spjatá s potápěním v nízkých teplotách a v prostředí bez možnosti přímého výstupu k hladině
- praktické lekce - provedení min. 2 ponorů pod ledem + řešení nouzových situací.
Cena zahrnuje
- výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom.
Cena nezahrnuje
- dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, zapůjčení výstroje, plněná lahví, cestovní a potápěčské pojištění.