Potápění pod ledem

Kurz potápění pod ledem - Ice Diver

Místo teorie: České Budějovice / Hluboká nad Vltavou / J. Hradec

Maximální vzdálenost od vstupu: 40 metrů

Doprava/ ubytování: vlastní

Minimální věk: 16 let

Cena: 5 990 Kč


Cílem kurzu je poskytnout studentům znalosti a dovednosti, nezbytné pro potápění pod ledem. Seznámíme vás, jaké jsou speciální požadavky při potápění bez možnosti přímého výstupu na hladinu, riziky potápění pod ledem dále vás naučíme techniky a komunikační metody při potápění pod ledem. Předpokladem pro získání této kvalifikace je mít splněný Pokročilý potápěčský kurz AOWD a Kurz potápění v suchém obleku a doložení minimálně 25 ponorů / z toho 10 ponorů pod 10°C. 

  • teoretická příprava -  seznámení a výběr potápěčské výstroje, nezbytné pro potápění pod ledem, úskalí spjatá s potápěním v nízkých teplotách a v prostředí bez možnosti přímého výstupu k hladině.
  • praktické lekce - provedení 2-3 ponorů pod ledem (celkem cca 60 min pod vodou) + řešení nouzových situací.

Kurz vyučujeme ve dvou verzích za obdržení stejného potápěčského oprávnění:

  1. pokud kurzista nemá zkušenosti s jeskynním / vrakovým potápěním a neovládá práci s navijákem (navigační linkou), je kurz prováděn na pevném laně s návodčím na břehu.
  2. pokud kurzista již ovládá práci s navijákem (vodící linkou) z předchozích kurzů, může si vybrat, zda-li kurz absolvuje na pevném laně s návodčím na břehu nebo za použití vyvazování navigační linky.

Potřebné vybavení / doporučené vybavení

  • Potřebné vybavení: 2x první a druhý stupeň, 193-210cm dlouhou hadici k primárnímu druhému stupni, BCD s velkým objemem a pevnými D-kruhy.
  • Doporučené vybavení: suchý oblek (nebo jiný, druhý zdroj vztlaku), wetnotes, dekompresní bóji, vlastní láhve 2x12l, křídlo, 

Cena zahrnuje

  • výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom.

Cena nezahrnuje

  • dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, zapůjčení výstroje, plněná lahví, cestovní a potápěčské pojištění.