Pokročilý potápěčský kurz - Advanced Open Water Diver

Advanced Open Water Diver (AOWD) je pokročilejší kurz, ve kterém rozvinete své znalosti a dovednosti v dalších oblastech potápění - naučíte se bezpečně potápět v noci a za omezené viditelnosti, orientaci pod vodou a rozšíříte povolenou hloubku na ponory do 30 metrů. Není zde předepsán minimální počet ponorů pro vstup do kurzu - záleží na posouzení kvalit kandidáta od Instruktora IANTD. Kurz je možné absolvovat rovnou s kurzem potápění s Nitroxem / Hloubkové potápění - podívejte se na přehled zvýhodněných balíčků potápěčských kurzů - zde.


Základní informace

  • Místo teorie: České Budějovice / Hluboká nad Vltavou / J. Hradec 
  • Vstupní licence: Open Water Diver
  • Maximální hloubka: 30 m
  • Minimální věk: 15 let 
  • Cena: 7 990 Kč 
  • Počet ponorů: 4

  • teoretická příprava - cca 10 hodin teorie - seznámení se s rozšířeným vybavením (kompas, dekompresní bóje, podvodní světla),  plánování ponorů do 30 metrů a seznámení s riziky, která jsou s hlubšími ponory spojeny. Příprava na ponory ve specifických podmínkách (v noci/omezené viditelnosti, navigační ponory, ponory z lodi, v proudech, k vrakům)
  • praktické lekce - kontrola potápěčské výstroje, 4 ponory (celkem 160 minut pod vodou) zaměřené na podvodní navigaci, rozšíření hloubky na 30 m, potápění v noci a za omezené viditelnosti a na práci s dekompresní bójkou. Praktické lekce probíhají na českých lomech nebo rakouských jezerech.

Cena zahrnuje

  • výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, plnění lahví, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom.

Cena nezahrnuje

  • dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, zapůjčení výstroje, cestovní a potápěčské pojištění.