Advanced EANx Diver

Cílem tohoto kurzu je rozvíjet znalosti potápěče v používání EANx dýchacích směsí. Dále pak vytvořit správnou konfiguraci výstroje, která je jednodušší a přístupnější. Kurz zahrnuje použití směsí EANx pro dekompresi do maximální hodnoty pO2 1,5. Kurz kvalifikuje potápěče k ponorům do 40 metrů a k dekompresním ponorům s maximálním dekompresním časem 15 minut.

Předpokladem pro získání této kvalifikace je mít splněný Kurz potápění s Nitroxem a Kurz hloubkového potápění. Dále doložit 30 provedených ponorů a použití správného vybavení. Kurz může být vyučován souběžně s kurzem hloubkového potápění / potápění s nitroxem (počet ponorů v kurzu se navyšuje o 2 ponory). Podívejte se na zvýhodněné balíčky potápěčských kurzů - zde.


Základní informace

 • Místo teorie: Hluboká nad Vltavou / J. Hradec / České Budějovice
 • Vstupní licence: Hloubkový potápěč + Nitrox (může se učit souběžně) 
 • Maximální hloubka: 40 m
 • Minimální věk: 18 let
 • Cena: 8 990 Kč 
 • Počet ponorů: 4

 • teoretická příprava - vlastnosti kyslíku, dusíku a nitroxu, příprava nitroxových směsí, příprava výstroje pro potápění s nitroxem, řešení krizových situací, používání směsí EAN 50 - 99% (pro dekompresní zastávky), plánování ponorů s důrazem na prevenci rizika CNS toxicity, seznámení se specifickou výstrojí, závěrečný písemný test.
 • praktické lekce - 4 ponory (z toho 2 dekompresní do hloubky 30 - 40 metrů s časem na dně do 20 minut a časem dekomprese max 15 minut), valve drill / S-drill, nouzové výstup z hloubky 15m, udržení trimu na bezpečnostní zastávce, použití dekompresní bójky. Praktické lekce probíhají na českých lomech nebo rakouských jezerech.

Doporučené / potřebné vybavení

 • Potřebné vybavení: 2x první a druhý stupeň, 193-210cm dlouhou hadici k primárnímu druhému stupni, BCD s velkým objemem a pevnými D-kruhy (nejlépe však křídlo), suchý oblek (nebo jiný, druhý zdroj vztlaku), wetnotes, dekompresní bóji, hlavní + záložní světlo, vícesměsový potápěčský počítač.
 • Doporučené vybavení: vlastní láhve 2x12l, křídlo, vlastní stage / dekompresní láhev S80 + kyslíkově čistou automatiku, kanystrové světlo, záložní počítač, záložní masku.

Cena zahrnuje

 • výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom.

Cena nezahrnuje

 • dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, plnění lahví + dekompresní plyny, zapůjčení výstroje, cestovní a potápěčské pojištění.

Recenze kurzu

Všechno proběhlo přesně dle plánu a tak to má být. Teoretická část byla hodně intenzivní se spoustou informací i nad rámec kurzu (fakt se toho dozvíte hrozně moc). Praktické ponory byly celkem 4. Dva v CZ a dva v Rakousku. Všechno bylo v klidu vysvětleno, veškeré otázky zodpovězeny, ponory byly úžasný - hlavně ty dva dekompresní na Attersee. Moc chválím ochotu radit ohledně výstroje (věřte, že tady dostanete maximum informací).
Zkrátím to… 10 z 10 a další kurzy z technického potápění už vím kde !


Tomáš F. (google.com)

Fotografie z kurzu