Advanced EANx Diver

Pokročilý kurz potápění s Nitroxem - Advanced EANx Diver

Místo teorie: České Budějovice / Hluboká nad Vltavou / J. Hradec 

Maximální hloubka: 40 m

Vstupní licence: Hloubkový potápěč + Nitrox (může se učit souběžně) 

Minimální věk: 18 let 

Cena: 7 990 Kč 


Cílem tohoto kurzu je rozvíjet znalosti potápěče v používání EANx dýchacích směsí. Dále pak vytvořit správnou konfiguraci výstroje, která je jednodušší a přístupnější. Kurz zahrnuje použití směsí EANx pro dekompresi do maximální hodnoty pO2 1,5. Kurz kvalifikuje potápěče k ponorům do 40 metrů a k dekompresním ponorům s maximálním dekompresním časem 15 minut.

Předpokladem pro získání této kvalifikace je mít splněný Kurz potápění s Nitroxem a Kurz hloubkového potápění. Dále doložit 30 provedených ponorů a použití správného vybavení. Kurz může být vyučován souběžně s kurzem hloubkového potápění / potápění s nitroxem (počet ponorů v kurzu se navyšuje o 2 ponory). Podívejte se na zvýhodněné balíčky potápěčských kurzů - zde.

  • teoretická příprava - vlastnosti kyslíku, dusíku a nitroxu, příprava nitroxových směsí, příprava výstroje pro potápění s nitroxem, řešení krizových situací, používání směsí EAN 50 - 99% (pro dekompresní zastávky), plánování ponorů s důrazem na prevenci rizika CNS toxicity, seznámení se specifickou výstrojí, závěrečný písemný test.
  • praktické lekce - 4 ponory (z toho 2 dekompresní do hloubky 30 - 40 metrů s časem na dně do 20 minut a časem dekomprese max 15 minut), valve drill / S-drill, nouzové výstup z hloubky 15m, udržení trimu na bezpečnostní zastávce, použití dekompresní bójky. Praktické lekce probíhají na českých lomech nebo rakouských jezerech.

Potřebné vybavení / doporučené vybavení

  • Potřebné vybavení: 2x první a druhý stupeň, 193-210cm dlouhou hadici k primárnímu druhému stupni, BCD s velkým objemem a pevnými D-kruhy (nejlépe však křídlo), suchý oblek (nebo jiný, druhý zdroj vztlaku), wetnotes, dekompresní bóji, hlavní + záložní světlo, vícesměsový potápěčský počítač.
  • Doporučené vybavení: vlastní láhve 2x12l, křídlo, vlastní stage / dekompresní láhev S80 + kyslíkově čistou automatiku, kanystrové světlo, záložní počítač, záložní masku.

Cena zahrnuje

  • výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom.

Cena nezahrnuje

  • dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, zapůjčení výstroje, plnění lahví, cestovní a potápěčské pojištění.