Egypt - potápěčská safari

Potápěčská safari v Egyptě by měl zažít každý potápěč - neskutečná pohoda na lodi obohacená o 3 - 4 ponory denně. Váš každodenní rytmus života se změní na: Briefing - ponor - jídlo - odpočinek...a to pořád dokola :). Rudé moře má skutečně co nabídnout - překrásné vraky světové úrovně, kolmé útesy, korálové zahrady, žraloky, delfíny, rejnoky... Prostě vše, na co si vzpomenete a kvůli čemu se všichni potápíme. S pořádáním safari v Egyptě máme více než 10 let zkušeností.  


Severní vrakové safari

Vraky v Egyptě jsou nádherné a pro mnoho potápěčů životním snem - zejména vraky Thistlegorm a Salem Express. I v severní části jsou však rozsáhlé korálové zahrady a tak si přijdou na své úplně všichni - vždy se snažíme toto safari pojmout tak, že polovina ponorů je na vracích a polovina na korálových útesech.

Termín:    15. - 22. 10. 2022 (proběhlo)

Více informací


Severo-jižní safari

Severo-jižní trasa je zaměřena na oblast mezi Hurghádou a Marsou Alam - jsou zde skvělé lokality v oblasti Safágy - například Panorama reef, Elphinstone (zde je velká pravděpodobnost spatřit žraloky). Pravidelně trasu obohacujeme o lokality jako je Salem Express nebo Brothers Islands.

Termín:    9. - 16. 10. 2021 (proběhlo)

Více informací


Daedalus + Brothers Is.

Toto safari je zaměřené na blízké setkání se žraloky. Lokalita Daedalus je známá nejen silnými proudy, avšak také výskytem kladivounů a žraloků dlouhoploutvých. Tuto významnou lokalitu kombinujeme s lokalitami typu Brothers Islands / Elphinstone abychom zvýšili pravděpodobnost setkání se žraloky na maximum. 

Termín:    14. - 21. 10. 2023 (proběhlo)

Více informací


Hluboký jih (St. Johns)

Rudé moře na jihu Egypta u súdánských hranic poskytuje k vidění rozsáhlé korálové zahrady. Zároveň je zde pravděpodobnost setkání s delfíny a žraloky dlouhoploutvými. Dlouhou cestou na St. Johns navštěvujeme i známé parky Zabargad / Rocky Islands, které dokreslují krásy jihu.  

Termín:    27. 4. - 4. 5. 2024 (vypsáno)

Více informací


Pořadatel: CK Scubatour s.r.o. Hlavní 57, Šakvice 691 67, Zapsaná v OR vedeném KOS v Brně, oddíl C, vložka 48455.