Divemaster - potápěčský průvodce

Jako certifikovaní potápěči jste zodpovědní hlavně za sebe a svého potápěčského partnera - jako vedoucí ponoru však přijímáte zodpovědnost za skupinu dalších potápěčů, které vedete. Cílem tohoto kurzu je poskytnout studentům znalosti a výcvik, aby mohli vést certifikované potápěče. Profesionální Divemaster může pracovat pro potápěčská centra a provádět ponory v různém prostředí a za různých podmínek. Divemaster může vyučovat Kurz šnorchlování. Rovněž může dohlížet, doprovázet a asistovat instruktorovi během potápěčských kurzů, ale nesmí vést výcviková cvičení sám, pokud není pod přímým dohledem kvalifikovaného instruktora.

Předpokladem pro získání této kvalifikace je mít splněný Pokročilý potápěčský kurz AOWD, kurz Hloubkového potápění, kurz potápění s Nitroxem, kurz Potápěč záchranář, doložení minimálně 60 ponorů, asistence instruktorovi při kurzu OWD, AOWD či kurzu Potápěč záchranář.

• Místo teorie: Hluboká nad Vltavou / J. Hradec / České Budějovice
  • Vstupní licence: Hloubkový potápěč, Nitrox, Potápěč záchranář + 60 ponorů
  • Cena: 17 990 Kč (v kombinaci s kurzem Advanced EANx Supervisor - 24 990 Kč)
  • Délka kurzu: minimálně 6 měsíců (asistence při kurzech + zdokonalovací lekce)

• teoretická příprava - podrobněji se probírá problematika potápěčské fyziky, fyziologie, dekompresní teorie,  záchrany, plánování speciálních ponorů, konfigurace výstroje a řešení případných problémů, či teorie vodního prostředí a ekologie.
  • praktické lekce - nácvik vedení certifikovaného potápěče pod vodou, briefingů, řešení krizových situací pod vodou, asistence instruktorovi při výuce kurzů, organizace výletů a potápěčských akcí, vedení kurzů šnorchlování. Praktické lekce probíhají na českých lomech nebo rakouských jezerech.

• výukové materiály, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD včetně poplatku za aktivní status potápěčského profesionála v roce ukončení kurzu, diplom
  • vyřízení přihlášení profesionálního čísla a pomoc s dalšími náležitostmi pro získání aktivního statusu

• dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, zapůjčení výstroje, plnění lahví, cestovní a potápěčské pojištění
  • pro aktivní status profesionální potápěčské pojištění (doporučujeme DAN Pro)