(Open Water) Sidemount Diver

Základní kurz potápění s konfigurací sidemount je určen pro potápěče minimálně s certifikací AOWD a výše. Kurz je vhodný i pro potápěče, kteří se už se sidemountem dlouhodobě potápí. Naučíte se potápět s boční konfigurací = sidemount za použití dvou láhví. V tomto odvětví existuje celá řada samouků - také jsme takto začínali a postupem času i my jsme se dostali do fáze, kdy jsme si položili otázku "co je vlastně správně?" - bez kvalitního výcviku bude trvat roky, než dosáhnete úrovně, kdy vás bude potápění se sidemountem bavit. My vám ukážeme nespočet praktických tipů, díky kterým se budete posouvat správným směrem. Kurz lze absolvovat souběžně s kurzem Tek Open Water Sidemount Diver, pokud již máte certifikaci AEANx.

Kurzy probíhají pod asociací ASTD či IANTD.  


Základní informace

 • Místo teorie: Hluboká nad Vltavou / J. Hradec 
 • Vstupní licence: Advanced Open Water Diver
 • Maximální hloubka: dle předchozí certifikace
 • Minimální věk: 15 let 
 • Cena: 7 990 Kč (v kombinaci s kurzem Tek OWSD - 15 990 Kč)
 • Počet ponorů: 3

 • teoretická příprava - probereme výhody a nevýhody sidemount konfigurace, naučíte se správné plánování ponoru a plánování spotřeby plynu, nastavíme veškerou vaši výstroj tak, abyste dosáhli požadovaného trimu a pohyb pod vodou byl hydrodynamický. 
 • praktická příprava -  3 praktické lekce v rámci námi pořádaných akcí na českých lomech nebo rakouských jezerech (1. lekce - "rozpotápění" s novou konfigurací, 2. lekce - sidemount cviky + "monkey" konfigurace (potápění za použití pouze jedné lahve), 3. lekce - zplánování a provedení ponoru + procvičení krizových situací). V případě, že budete kurz absolvovat souběžně s kurzem Tek Open Water Sidemount Diver je počet praktických lekcí / ponorů 6.
 • individuální přístup - praktické lekce probíhají maximálně po 2 potápěčích. Ponory nejsou vedeny stylem odcvičíme a jdeme z vody. Kurzista stráví pod vodou delší dobu, aby měl dostatek času si osvojit správné potápěčské návyky.  


Doporučené / potřebné vybavení

 • sidemount (nejlépe xDeep / Razor / Tecline)
 • 2x láhev (nejlépe hliníkové S80)
 • 2x první stupeň + 2x manometr (+ 2x 15-25cm dlouhá vysokotlaká hadice)
 • 193 - 210cm dlouhá hadice primárního druhého stupně
 • Pozn. s výběrem Vám poradíme před nebo i v průběhu teoretických lekcí kurzu.


Cena zahrnuje

 • výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom.


Cena nezahrnuje

 • dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, plnění lahví, zapůjčení výstroje (sleva 50% z klasického půjčovného), cestovní a potápěčské pojištění.


Recenze kurzu

Absolvoval jsem Sidemount kurz s Martinem a přitom poznal Michala. Takže celé MS diving...🙂 Za mě jsou to neuskuteční profesionalové, přitom z nich ale číší skromnost, pokora a neskutečně pohoda. Kurz jako takový byl náročný a zároveň skvělý. Hodně moc mě posunul a motivoval. Ti, co to s potápěním myslí vážně dostanou od těchto borců všechno to, co kvalitní kurz má obsahovat a k tomu nadstandartní osobitý přístup... Doporučuji všemi deseti...👌🙂💪

Instruktor David H. (google.com)


Fotografie z kurzu