Open Water Sidemount Diver

Základní kurz potápění s boční konfigurací - Open Water Sidemount Diver

Místo teorie: Hluboká nad Vltavou / Jindřichův Hradec

Maximální hloubka: dle dosažené certifikace

Vstupní licence: Advanced Open Water Diver

Minimální věk: 15 let 

Cena: 7 990 Kč (v kombinaci s kurzem Tek OWSD - 14 990 Kč)


Základní kurz potápění s konfigurací sidemount OWSD (Open Water Sidemount Diver) je určen pro potápěče minimálně s certifikací AOWD  (Advanced Open Water Diver) a výše. Certifikaci Open Water Sidemount Diver obdržíte po zvládnutí všech předepsaných podvodních cviků, absolvování teoretických lekcí a po složení praktické zkoušky. Kurz je vhodný i pro potápěče, kteří se už se sidemountem dlouhodobě potápí. Naučíte se potápět s boční konfigurací = sidemount za použití dvou láhví. Kurz lze absolvovat souběžně s kurzem AOWD.  V tomto odvětví existuje celá řada samouků - také jsme takto začínali a postupem času i my jsme se dostali do fáze, kdy jsme si položili otázku "co je vlastně správně?" - bez kvalitního výcviku bude trvat roky než dosáhnete úrovně, kdy vás bude potápění se sidemountem bavit. My vám ukážeme nespočet praktických tipů, díky kterým se budete posouvat správným směrem. Kurz lze absolvovat souběžně s kurzem Tek Open Water Sidemount Diver, pokud již máte certifikaci AEANx.

  • teoretická příprava - probereme výhody a nevýhody sidemount konfigurace, naučíte se správné plánování ponoru a plánování spotřeby plynu, nastavíme veškerou vaši výstroj tak, abyste dosáhli požadovaného trimu a pohyb pod vodou byl hydrodynamický. 
  • praktická příprava -  3 praktické lekce v rámci námi pořádaných akcí na českých lomech nebo rakouských jezerech (1. lekce - "rozpotápění" s novou konfigurací, 2. lekce - sidemount cviky + "monkey" konfigurace (potápění za použití pouze jedné lahve), 3. lekce - zplánování a provedení ponoru + procvičení krizových situací). V případě, že budete kurz absolvovat souběžně s kurzem Tek Open Water Sidemount Diver je počet praktických lekcí / ponorů 6.
  • individuální přístup - praktické lekce probíhají maximálně po 2 potápěčích. Ponory nejsou vedeny stylem odcvičíme a jdeme z vody. Kurzista stráví pod vodou delší dobu, aby měl dostatek času si osvojit správné potápěčské návyky.  

Doporučené / potřebné vybavení 

  • sidemount (nejlépe xDeep / Tecline / Razor)
  • 2x láhev (nejlépe hliníková S80 s 1x levým a 1x pravým ventilem)
  • 2x první stupeň + 2x manometr (+ 2x 15-25cm dlouhá vysokotlaká hadice)
  • 193 - 210cm dlouhá hadice primárního druhého stupně

Pozn. s výběrem Vám poradíme před nebo i v průběhu teoretických lekcí kurzu


Cena zahrnuje

  • výukové materiály, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, plnění lahví, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom.

Cena nezahrnuje

  • zapůjčení výstroje, vstupy na lokalitu v ČR, Rakousku / na bazén (100 - 250 Kč vstup), dopravu na lokalitu, případné ubytování, cestovní a potápěčské pojištění