Open Water Sidemount Diver

Základní informace

Místo teorie: Hluboká nad Vltavou / Jindřichův Hradec

Maximální hloubka: dle dosažené certifikace

Doprava na lokality / Ubytování: vlastní

Minimální věk: 15 let 

Cena: 6 990 Kč 


Základní kurz potápění s konfigurací sidemount OWSD (Open Water Sidemount Diver) je určen pro potápěče minimálně s certifikací AOWD  (Advanced Open Water Diver) a výše. Certifikaci Open Water Sidemount Diver obdržíte po zvládnutí všech předepsaných podvodních cviků, absolvování teoretických lekcí a po složení praktické zkoušky. Kurz je vhodný i pro potápěče, kteří se už se sidemountem dlouhodobě potápí. Naučíte se potápět s boční konfigurací = sidemount za použití dvou láhví. Kurz lze absolvovat souběžně s kurzem AOWD.  V tomto odvětví existuje celá řada samouků - také jsme takto začínali a postupem času i my jsme se dostali do fáze, kdy jsme si položili otázku "co je vlastně správně?" - bez kvalitního výcviku bude trvat roky než dosáhnete úrovně, kdy vás bude potápění se sidemountem bavit. My vám ukážeme nespočet praktických tipů, díky kterým se budete posouvat správným směrem.

  • teoretická příprava - probereme výhody a nevýhody sidemount konfigurace, naučíte se správné plánování ponoru a plánování spotřeby plynu, nastavíme veškerou vaši výstroj tak, abyste dosáhli požadovaného trimu a pohyb pod vodou byl hydrodynamický. 
  • praktická příprava -  3 praktické lekce v rámci námi pořádaných akcí na českých lomech nebo rakouských jezerech (1. lekce - "rozpotápění" s novou konfigurací, 2. lekce - sidemount cviky + "monkey" konfigurace (potápění za použití pouze jedné lahve), 3. lekce - zplánování a provedení ponoru + procvičení možných krizových situací).
  • individuální přístup - praktické lekce probíhají maximálně po 2 potápěčích. Ponory nejsou vedeny stylem odcvičíme a jdeme z vody. Kurzista stráví pod vodou delší dobu, aby měl dostatek času si osvojit správné potápěčské návyky.  

Doporučené / potřebné vybavení 

  • sidemount (nejlépe xDeep / Tecline / Razor)
  • 2x láhev (nejlépe hliníková S80 s 1x levým a 1x pravým ventilem)
  • 2x první stupeň + 2x manometr (+ 2x 15-25cm dlouhá vysokotlaká hadice)
  • 193 - 210cm dlouhá hadice primárního druhého stupně 

Pozn. s výběrem Vám poradíme před nebo i v průběhu teoretických lekcí kurzu

Cena zahrnuje 

  • výukové materiály, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom, potápěčské pojištění DAN po dobu kurzu.

Cena nezahrnuje

  • plnění lahví, zapůjčení výstroje, vstupy na lokalitu v ČR, Rakousku / na bazén (100 - 250 Kč vstup), dopravu na lokalitu, případné ubytování, cestovní pojištění