Profesionální kurz - Divemaster

Minimální věk: 18 let

Cena: 16 500 Kč

Popis a náplň kurzu

Jako certifikovaní potápěči jste zodpovědní hlavně za sebe a svého potápěčského partnera - jako vedoucí ponoru však přijímáte zodpovědnost za skupinu dalších potápěčů, které vedete. Cílem tohoto kurzu je poskytnout studentům znalosti a výcvik, aby mohli vést certifikované potápěče. Profesionální Divemaster může pracovat pro potápěčská centra a provádět ponory v různém prostředí a za různých podmínek. Divemaster může vyučovat Kurz šnorchlování. Rovněž může dohlížet, doprovázet a asistovat instruktorovi během potápěčských kurzů, ale nesmí vést výcviková cvičení sám, pokud není pod přímým dohledem kvalifikovaného instruktora.

Předpokladem pro získání této kvalifikace je mít splněný Pokročilý potápěčský kurz AOWD, Kurz potápění s Nitroxem, Kurz potápěč záchranář a doložení minimálně 60 ponorů.

• teoretická příprava - podrobněji se probírá problematika potápěčské fyziky, fyziologie, dekompresní teorie,  záchrany, plánování speciálních ponorů, konfigurace výstroje a řešení případných problémů, či teorie vodního prostředí a ekologie.
  • praktické lekce - nácvik vedení certifikovaného potápěče pod vodou, briefingů, řešení krizových situací pod vodou, asistence instruktorovi při výuce kurzů, organizace výletů a potápěčských akcí, vedení kurzů šnorchlování. Praktické lekce probíhají na českých lomech nebo rakouských jezerech.

Cena zahrnuje

• výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, potápěčské pojištění DAN po dobu kurzu, diplom
  • vyřízení přihlášení profesionálního čísla a pomoc s dalšími náležitostmi pro získání aktivního statusu

Cena nezahrnuje

• dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, zapůjčení výstroje, cestovní pojištění
  • pro aktivní status profesionální potápěčské pojištění (doporučujeme DAN Pro), poplatek za aktivní status Divemastera (2000 Kč bez DPH).