Advanced Recreational Trimix Diver

Pokročilý kurz rekreačního Trimixu - Advanced Recreational Trimix Diver

Místo teorie: České Budějovice / Hluboká nad Vltavou / J. Hradec 

Maximální hloubka: 45 m

Vstupní licence: Hloubkový potápěč + Nitrox (může se učit souběžně) 

Minimální věk: 18 let 

Cena: 8 990 Kč 


Cílem tohoto kurzu je rozvíjet znalosti potápěče v používání EANx dýchacích směsí + potápění s Trimixem (kyslík + dusík + hélium). Dále pak vytvořit správnou konfiguraci výstroje, která je jednodušší a přístupnější. Kurz zahrnuje použití směsí EANx pro dekompresi a pro kombinaci s héliem do maximální hodnoty pO2 1,5. V takovém případě může být použita END (ekvivalent narcotic depth) 30 metrů. Kurz kvalifikuje potápěče k ponorům do 45 metrů a k dekompresním ponorům s maximálním dekompresním časem 15 minut. Použitý rekreační trimix má minimálně 21 % kyslíku a maximálně 40% + adekvátní procento hélia.

Předpokladem pro získání této kvalifikace je mít splněný Kurz potápění s NitroxemKurz hloubkového potápění. Dále doložit 30 provedených ponorů a použití správného vybavení. Kurz může být vyučován souběžně s kurzem hloubkového potápění / potápění s nitroxem (počet ponorů v kurzu se navyšuje o 2 ponory). Podívejte se na zvýhodněné balíčky potápěčských kurzů - zde.

  • teoretická příprava - vlastnosti kyslíku, dusíku a hélia, příprava nitroxových a trimixových směsí, příprava výstroje pro potápění s nitroxem a trimixem, řešení krizových situací, používání směsí EAN 50 - 99% (pro dekompresní zastávky), problematika END, plánování ponorů s důrazem na prevenci rizika CNS toxicity, seznámení se specifickou výstrojí, závěrečný písemný test.
  • praktické lekce - 4 ponory (z toho 2 dekompresní za použití rekreačního Trimixu) do hloubky 40 - 45 metrů s časem na dně do 25 minut a časem dekomprese max 15 minut), valve drill / S-drill, nouzové výstup z hloubky 15m, udržení trimu na bezpečnostní zastávce, použití dekompresní bójky a mnoho dalšího. Praktické lekce probíhají na rakouských jezerech.

Potřebné vybavení / doporučené vybavení

  • Potřebné vybavení: 2x první a druhý stupeň, 193-210cm dlouhou hadici k primárnímu druhému stupni, BCD s velkým objemem a pevnými D-kruhy, suchý oblek (nebo jiný, druhý zdroj vztlaku), wetnotes, dekompresní bóji.
  • Doporučené vybavení: vlastní láhve 2x12l, křídlo, vlastní stage / dekompresní láhev S80 + kyslíkově čistou automatiku

Cena zahrnuje

  • výukové materiály v elektronické podobě, teoretické a praktické lekce, služby instruktora, potápěčskou licenci světově uznávané školy IANTD, diplom.

Cena nezahrnuje

  • dopravu a vstup na lokalitu, případné ubytování, zapůjčení výstroje, plnění lahví, cestovní a potápěčské pojištění.